Zarezewuj tanie loty online

Dużą część wakacyjnego budżetu pochłania zwykle podróż. Dlatego planując wakacje, szczególnie jeśli planujemy jest z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, warto zacząć od znalezienia niedrogiego lotu. Jak wyszukać tani lot? Najszybciej, najprościej i… najtaniej poprzez wyszukiwarki lotów, które dostępne są w internecie. Ułatwiają one planowanie wakacyjnego budżetu i ograniczenia kosztów przelotów pomiędzy wakacyjnymi miejscowościami.

Jeśli nie spieszy nam się możemy poczekać na promocje. Tanie linie lotnicze, raz na jakiś czas obniżają ceny połączeń między niektórymi destynacjami. Promocja trwa chwilę np. jeden dzień lub dwa, albo do wyczerpania puli biletów. Ceny wtedy bywają naprawdę korzystne, ale są to ceny dla osób, które szybko podejmują decyzję. Często takie promocje wymagają zarezerwowania biletów online.  Zresztą niezależnie od tego czy kupujemy bilet w promocji zarezerwować możemy go online, płacą za niego kartą kredytową lub szybkim przelewem.

Na trasach tanich przelotów zwykle bilet drukuje się na własnej drukarce lub podaje się podczas odprawy osobisty kod uzyskany po dokonaniu płatności. Upraszcza to do minimum procedurę, skraca czas odprawy i ogranicza nasze koszty, bo linia lotnicza może zaproponować nam lepszą cenę.

Liczyć się trzeba z tym, że latając tanimi liniami nie zawsze istnieje możliwość wybrania sobie miejsca, w którym chcemy siedzieć. Nie każdy lubi siedzieć przy oknie, a osoby np. wysocy lubią siedzieć w rzędzie, gdzie jest więcej miejsca na nogi. Niestety, przy lataniu tanimi liniami nawet wczesna rezerwacja nie sprawi, że będziemy mieli lepsze miejsce. Są jednak możliwości rozwiązania tej sytuacji. Podczas rezerwacji biletów online, trzeba zaznaczyć opcje pierwszeństwa wejścia na pokład. Oczywiście opcja ta jest dodatkowo płatna, ale wtedy mamy gwarancję, że będziemy mogli sobie wybrać ulubione miejsce.

Rezerwacja biletów online to duża oszczędność czasu, a czasem także jedyna możliwość zakupu biletów na daną trasę, bo tani przewoźnicy nie oferują sprzedaży stacjonarnej.